Thursday, June 20, 2013

Loomaradadel


Siin põgus pilguheit neljajalgsetele, kellega mul oli au kohtuda viie kibekiire päeva jooksul mai lõpus. Peaaegu kõik vaatavad ka ilusasti kaamerasse, nii et äratundmisega ei tohiks raskusi olla :)  
Metsas metsaelanikuga kohtudes on mul alati tunne, et ma olen nii tilluke ja tühine ning küsin endalt, et millega ma selle ära olen teeninud. Seekord, läbi kerge huumorivõtme, ma mõtlesin, et ju nad on preemiaks mu mururiisumistalgutele ja villidele peopesades. Üks vill = kaks looma, näiteks :) Kõik muidugi pildi peale tulla ei tahtnud ja mõni jäi liiga kaugeks, aga mõned dokumentaalkaadrid siiski sain.

Mai lõpp oli käes, kuid enamusel oli talvekasukas veel seljas. Kitsed kõndisid ringi lambanahas, põdrad olid kohevil ja rebasepojul ainult umbes kahe ruutsentimeetrine oranž jupp sabajuurel.

Tegelikult nägin ka kolmveerandi jagu kährikut, enne kui ta üleni võssa kargas.
Mäger oli teinud maja alla läbikäigutee ja nastik oli ajanud kesta. 
Ühel õhtul tuterdas tee peal üksik väike rebasekutsikas, ei tea, kuidas ta niimoodi üksi oli, sõi natuke rohtu ja läks jälle. Mina sain paar "pudrust" värisevi käsi tehtud pilti pimedal metsateel, lugematul hulgal sääsepunne ja kruusateel lamamisest lõhkise küünarnuki. Jakk oli jäänud autosse. rebane, vulpes vulpes, Red fox, kettu


 


metskits, Capreolus capreolus, Roe deer, metsäkauris
 kits lambanahas
 "ükssarv"


 nugis, Martes martes, European pine marten, näätä


 põder, Alces alces, Moose, hirvi


punahirv, Cervus elaphus, Red deer, peura
üks kauge hirv, kes lähemale ei lasknud


No comments: