Tuesday, July 4, 2017

Horvaatia 1. / Croatia I


Horvaatia on põnev ja mitmekesine. Mul oli korralik road-trip märgitud kaardile, arvutatud kilomeetreid ja tunde. Mõeldes kohtadele ja objektiividele.

Algas kõik Zagrebist, kui maandusime tutt-uues Franjo Tuđman'i nimelises lennujaamas. Nii uues, et terve suur liiklussõlm, mis koos lennujaamaga oli ehitatud, polnud veel ühelegi kaardile ega tom-tomile jõudnud. See oli alles eile või üleeile pidulikult lindilõikamisega avanenud.

Zagreb oli vist ainuke reaalne koht, kus tajusin, et olen Horvaatias. Edasine reis Istrias lubas seda aga jätkuvalt unustada.

Zagrebis näeb ikka ka üht-teist, nt kui olla tänavafotograaf. Otsisin ka kohalikke kasse, aga neid kohtasin Zagrebis vaid öösi.

Horvaatia kassidest saab ilmselt eraldi postitus.

Piltidel on ka pealkirju ja seletavaid märkusi.

***

Croatia is very interesting and varied. I planned a decent road-trip for us in Croatia, I did all the calculations and km-s and hours. I thought of places and lenses.

I began with the capital - Zagreb. We landed there in the brand new airport - Franjo Tuđman. It had been open only for 2 days. And it was so new that it wasn't on any of the maps.

I think, Zagreb might have been the only place where I knew where I was. The rest of Istria was .. Italy.. Austria .. something.

You can see a lot in Zagreb, especially if you are a street photographer. I was also looking for cats but they were out only in night.

Cats are in Croatia are in a special chapter.

Saabumise päeval läksime otsima süüa ja sattusime ühte Itaalia restorani,
oli täiesti udupeen. Me olime ainsad külastajad, sest kellaaeg oli
liiga varajane. Lisaks olime väsinud ja "võidunud" oma lennupäevast.
Selle eest saime 150% tähelepanu ja suhtlemist ja peakoka tervitust
ja söök maitses muidugi imehästi.
Sel pildil kuivab seal koha peal valmistatud pasta. 
Horvaatia rahvusteater, uusbarokk, ehitatud 1895. a... ja need võrratud magnooliad! Need õitsesid sellise metsiku vabaduse 
ja jõuga, et neid võis jäädagi imetlema. 


Megasuur grafiti Gulliverist
No comments: