Monday, October 31, 2022

Kassikalender 2023


Kuidas teha kassikalendrit? Eks ikka nii, et võtad fotoka, näed kassi ja klõps! Ja nii 12 korda, kalender naksti purgis. Lisaks kaanepilt. 

See on kolmas kassikalender, mille ma kassikohvik Nurri kassidega olen teinud.

Hommikul kohale jõudes on kassid õudselt põnevil. Nüüd saab värki, süüa, paisid, mängida, tähelepanu. Ja jäävad väga ootusärevalt kogu kollektiiviga köögi ukse taha ootama, sabad erutusest võnkumas. 

Kohvikuperenaine Helen oli juba seal ning kui olime valinud sobiva koha, meisterdanud tausta ning selle ootele jätnud, läksime kööki aedvilju sorteerima. Varsti oli kuulda õudne kolin, natuke urinat ja siis üks heli, selline veider pladin, mis tekib mitme pehme käpapaari lidumisest kivipõrandal. Kassid olid meie tausta tervenisti uppi ajanud ja pidime kõike hakkama otsast peale tegema.

Koos perenaise Heleniga oleme ühte meelt, et kassid peavad tulema ise modelliks – ehk lähtume vabatahtlikkuse printsiibist, kasutades õige pisut ära ka nende loomulikku uudishimu.

Kuid ei saa salata, et me vahel ka aitame kassi sinna, kus võiks leida aset fotosessioon ning lihtsalt selleks, et nad ei pelgaks. Mõni kass on arglikum, mõni julgem, on ju kohvikukassid enamasti varjupaigast ja mõnelgi on minevikus haavu, mida aeg pole veel terveks teinud. Proovime julgustada neid aremaid, et ka nemad saaksid pildile, muidu on kalendris ainult see üks tšempion, kes tahab igal pool olla, kuid meie eesmärk on jäädvustada kalendris siiski kõiki (enamus) kasse. Tuleb olla väga kannatlik.

Kui eelmisel aastal oli kalendritegu nii, et tekitasime siia ja sinna erinevaid taustu ning olukordi, mina pidin vaid nobejalgselt jooksma, siis sel aastal otsustasin olla pigem ühe koha peal ja oodata, millal kass ise tuleb. Ja ta tuli.

Ja läks.

Ja siis jälle läks.

Või hüppas üle.

Tegelikult saaks varsti teha lahkuvate kasside erikalendri ja tegemise momentidest saaks mitu aastat ette ka kalendrit teha.

Ja ometi on neid lahkuvaid, hüppavaid, „tahan ise kõikide piltide peal olla!“ kasse nii mõnus pildistada. Väga huvitav on sessioonide ajal jälgida kasside arusaamist meie tegevusest ja soovidest. Näha, kuidas nende aju töötab - alati on keegi, kel juba esimese päeva lõpuks on selge, et ahaa, ma pean seal olema, tulen, pole probleemi! Ja kui järgmisel korral alustame, on tal see meeles, see on juba tuttav tegevus. Kassid on nutikad ja õpivõimelised!

Aeg läheb selle tööga ka väga ruttu ja kui märkame, et kassid hakkavad väsima, selgub, et 4 tundi on läinud!

Kalendrit saab osta kas kohvikust koha pealt või tellida nende e-poest.


Marjavaras 

Kas lähed sinna?
Hästi, lähen! 


Miks mina pean november olema?

Mina olin eelmisel aastal november!

Musta kassi saba punase kassi tagaKas te maitserohelisega juba tegite?


 


No comments: